DELIKATNA MIĘŚNIOWO-POWIĘZIOWA FIBROLIZA Z WYKORZYSTANIEM HAKÓW (CROCHETAGE) Podkategoria: DELIKATNA MIĘŚNIOWO-POWIĘZIOWA FIBROLIZA Z WYKORZYSTANIEM HAKÓW (CROCHETAGE)

Terapia wykorzystuje powstałą w latach 70-tych w Londynie koncepcję Kurta Ekmana i jego współpracownika dr. Cyriaxa.
Poprzez technikę "zahaczania" dochodzi do "fibrolizy" (uwolnienia) mikroadhezji (nazywanych również neokolagenem) w powięziach mięśni, przegrodach międzymięśniowych, wokół ścięgien, przy okostnej dzięki czemu odtwarzana jest fizjologiczna ruchomość pomiędzy poszczególnymi obszarami.
Spektrum możliwości wykorzystania tej terapii jest bardzo szerokie i opiera się na precyzyjnej palpacji:
- ograniczenie ruchomości: zesztywnienie mięśnie/skrócenie mięśni (bardzo efektywne u sportowców)
- stany zapalne: np. łokieć tenisisty
- syndromy troficzne: zespół cieśni nadgarstka, zespół kompartamentów
- różne rodzaje neuralgii: neuralgia głowy, rwa kulszowa
- punkty refleksoryczne: punkty spustowe, punkty akupunkturowe, punkty wrażliwe
Haki "oszczędzają" ręce terapeuty i umożliwiają bezbolesną i efektywną pracę, zarówno w warstwach powierzchownych, jak i głębokich.
Metoda ta może być włączona do każdej formy terapii.

  • MKmedica »

    MKmedica

    Centrum szkoleniowe MKmedica to firma, która prowadząc szkolenia stawia na profesjonalizm, solidność i fachowość. Jeśli podejmujemy się trudnych rzeczy, a takimi niewątpliwie jest nauczanie, robimy to z pełnym zaangażowaniem, w trosce o najdrobniejsze detale.
    Zatem jeśli jesteś fizjoterapeutą, lekarzem, studentem fizjoterapii i szukasz kursów prowadzonych na wysokim światowym poziomie, trafiłeś pod właściwy adres. Nasi uznawani w świecie oraz w Polsce instruktorzy sprawią, iż kursy, w których weźmiesz udział staną się jeszcze ciekawsze i cenniejsze. Oferujemy miedzy innymi kursy: PNF (Level I, II, III), Kinesjology Taping, Terapia mięśniowo-powięziowych punktów spustowych (trigger points) z funkcjonalną diagnostyką narządu ruchu, Manualny Drenaż Limfatyczny, Mięśniowo-powięziowa terapia miednicy i kręgosłupa lędźwiowego, różne koncepcje Terapii Manualnej, Neurorozwojowa diagnostyka i rehabilitacja niemowląt i dzieci starszych, Mięśniowo-powięziowa terapia obręczy barkowej.

    Data dodania: 10 10 2013 · szczegóły wpisu »

DELIKATNA MIĘŚNIOWO-POWIĘZIOWA FIBROLIZA Z WYKORZYSTANIEM HAKÓW (CROCHETAGE) - nowa strona:

Adres: